کاشت مو

راهنمایی در مراقبت از موهای کاشته شده

Tandis Beauty کاشت مو در کلینیک زیبایی تندیس

یکی از مهم‌ترین پرسش‌هایی‌ که در کلینیک زیبایی تندیس با آن روبه‌رو می‌شویم، مربوط به موارد بسیار مهمی همچون راهنمایی در مراقبت از موهای کاشته شده است. همه زیباجویان قصد دارند بدانند که پس از انجام کاشت مو باید از چه نکات ویژه‌ای تبعیت کرد تا بتوان به نتیجه مناسبی در این زمینه دست پیدا کرد.

از آن جا که مراقبت پس از کاشت نیز به اندازه مراقبت‌های پیش از کاشت دارای اهمیت بالایی است، قصد داریم در این متن به کلیه نکات مربوط به موضوع فوق بپردازیم. بنابراین،‌ اگر به تازگی کاشت مو انجام داده‌اید و قصد دارید با اطلاعات بیشتری در مورد طرز مراقبت صحیح از موهای کاشته شده روبه‌رو شوید،‌ توصیه می‌کنیم که ادامه متن را به هیچ وجه از دست ندهید. 

مواد غذایی مهمی که پس از کاشت مو باید مورد استفاده قرار بگیرند

در اولین بخش از راهنمایی‌های مربوط به کاشت مو در تهران باید به مواد خاصی بپردازیم که جهت تأمین نیازهای بدن خود پس از تکمیل روند کاشت به آن‌ها نیاز خواهید داشت. مصرف این مواد موجب می‌شود تا موهای کاشته شده مقاومت بالایی به دست آورند و بتوانند حالت اصلی خود را به خوبی حفظ کنند.

از جمله مهم‌ترین موادی که در این زمینه می‌توان به آن اشاره کرد،‌ آهن، روی،‌ ویتامین دی،‌ امگا سه و پروتئین است. خوشبختانه اکثر مواد مذکور در بسیاری از غذاهای عادی وجود دارند و به همین دلیل مشکل خاصی در زمینه مصرف روزانه آن‌ها وجود ندارد. مواد خاصی همچون ماهی قزل آلا نیز به صورت همزمان هم امگا سه و هم پروتئین را در اختیار شما قرار می‌دهند که خود یک گزینه بی‌نظیر به شمار می‌آید.

از بین این مواد،‌ شاید بتوان گفت که روی مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند. موارد متعددی نشان داده است که روی به عنوان یک ماده ضروری جهت بهبود سلامت مو به کار می‌رود و به همین دلیل ضرورت دارد که پس از انجام کاشت مو در تهران، به سراغ مصرف موادی که دارای روی هستند بروید. از جمله این مواد می‌توانیم به تخم مرغ و آجیل اشاره کنیم.

عدم استفاده از سشوار

مورد دیگری که در رابطه با مراقبت صحیح پس از کاشت مو باید حتماً‌ به آن اشاره داشته باشیم،‌ ممنوع بودن استفاده از سشوار در زمان بهبود کلی است. همان‌طور که می‌دانید استفاده کردن از سشوار با حرارت بالا حتی برای موهای عادی و کاملاً سالم نیز مشکل ساز خواهد بود چه برسد به موهایی که هنوز در حالات اولیه خود قرار دارند. در واقع انتخاب سشوار برای خشک کردن موهای کاشته شده واقعاً امری نامناسب محسوب می‌شود.

این موضوع حتی در مورد پوست سر شما نیز صدق می‌کند. حرارت بالای سشوار برای پوست سر فردی که به تازگی اقدام به کاشت مو کرده است می‌تواند موجب به وجود آمدن مشکلات و حتی حساسیت‌های خاصی شود. به طور عمومی توصیه می‌شود که تا دو الی سه هفته پس از تکمیل روند کاشتن موها به سراغ سشوار نروید.

این نکته در مورد ابزارهای خاص دیگری که از آ‌ن‌ها به منظور حالت دهی به موها استفاده می‌شود نیز صحیح خواهد بود. از بین این ابزارهای جانبی باید نامی از اتو مو ببریم. اتو مو نیز همانند سشوار از حرارت استفاده می‌کند و به همین دلیل می‌تواند منجر به ایجاد مشکلات بسیار زیادی بشود. شاید در نگاه اول ترک کردن چنین ابزارهایی برای افراد مختلف سخت به نظر برسد، اما نباید سلامت موهای کاشته شده خود را به خطر بیندازید.

تلاش برای مراقبت از سر

حتماً تا کنون متوجه شده‌اید که پس از انجام کاشت مو، متخصصان مربوط سر فرد را به طور کامل بانداژ می‌کنند. این بانداژ بی‌دلیل نیست،‌ زیرا از آن به منظور کاهش خطر وارد شدن ضربه از زوایای مختلف استفاده خواهد شد. پس از باز شدن بانداژ، این شما هستید که باید به طور کامل از سر خود در مقابل ضربات بزرگ و کوچک و آسیب دیدن فولیکول‌های تازه کاشته شده به خوبی مراقبت کنید.

برخلاف تصور بسیاری از افراد، موهای کاشته شده تا دو الی سه هفته اول پس از انجام کاشت واقعاً ضعیف خواهند بود. این ضعف یک امر طبیعی است و نمی‌توان به آن ایرادی گرفت. در هر صورت برای جلوگیری از تغییر حالت پیوند‌ها و یا از بین رفتن آن‌ها نیاز است که به طور کامل از وارد شدن هرگونه ضربه خاصی به بخش مدنظر خودداری کنید.

این ضربه می‌تواند رشد موهای کاشته شده را به نحوی متوقف کند که حتی پس از کاشت مو در تهران نیز هیچ‌‌گونه نتیجه خاصی را مشاهده نمایید. در واقع این مورد از مهم‌ترین گزینه‌هایی به شمار می‌آيد که اکثر افراد به آن توجهی ندارند و به همین دلیل از روند کاشت موی خود رضایت نخواهند داشت.

علاوه بر مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توان از مراقبت‌های خاصی همچون دوش نگرفتن تا چهل و هشت ساعت پس از انجام کاشت، پرهیز از فعالیت‌هایی که موجب عرق کردن می‌شوند،‌ بهره‌گیری از شوینده‌های مناسبی که به منظور جلوگیری از حساسیت موها طراحی شده‌‌اند و … اشاره کرد. همان‌طور که گفته شد، متخصصان حاضر در کلینیک کلیه نکات مراقبتی پس از کاشت مو را به طور کامل در اختیارتان قرار می‌دهند.  

سخن پایانی

در این متن سعی کردیم به مهم‌ترین موارد مربوط به مراقبت از موهای کاشته شده بپردازیم. متقاضیان کاشت مو در تهران که جهت انجام این امر به کلینیک تندیس مراجعه می‌کنند باید بدانند که نکات مدنظر ما باید پس از کاشت مو به شکل کامل رعایت شوند، در غیر این صورت ممکن است موهای کاشته شده اکتیو بودن خود را از دست بدهند و در نهایت به نتیجه مناسبی دست پیدا نکنیم.

به طوری کلی،‌ در کاشت مو به روش FUT و سایر روش‌های مدرن، متخصصان امر پس از تکمیل روند پیوند به شما راهنمایی‌های مختلفی را جهت نگهداری و مراقبت صحیح از موهای کاشته شده ارائه خواهند کرد. این وظیفه شماست که به نکات مدنظر دقت داشته باشید و با رعایت کردن آن‌ها از به وجود آمدن مشکلات مختلف پرهیز نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *