کاشت ابرو

صفر تا صد مراحل کاشت ابرو + مراحل و مزایا

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی از بهترین اقدامات و راهکارها برای بازگرداندن زیبایی به چهره شما است. به ویژه برای افرادی که به دلیل رنگ کردن مداوم ابروها و یا بنا به دلایلی مانند سوختگی و یا هر آسیب دیگر، به ریزش ابرو دچار شده‌اند. این افراد تمایل دارند با استفاده از راهکارهایی از قبیل پیوند ابرو به ابروهایی پرپشت و زیبا دست پیدا کنند.

در حال حاضر انواع مختلفی از روش‌ها وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها برای کاشت و پیوند ابرو استفاده کنید. هر کدام از این راهکارها نیز مراحل مخصوص به خود را داشته و طی فرایندهایی خاص صورت می‌پذیرند. با این حال چند مرحله مشترک و عمومی نیز برای این کار وجود دارد که در کلینیک تندیس مورد استفاده پزشکان قرار می‌گیرد.

در این مقاله به این مراحل اشاره خواهیم کرد. پس اگر شما هم می‌خواهید مراحل کاشت ابرو را در کلینیک زیبایی تندیس پشت سر بگذارید با ما همراه باشید.

طراحی ابروها

همان‌طور که می‌دانید یکی از مهمترین مراحل کاشت ابرو، طراحی آن است. این مرحله پیش از انجام عمل صورت گرفته و طی آن با حضور در کلینیک تندیس شعبه فرمانیه و در یک جلسه، با پزشک خود به مشورت می‌پردازید و اهداف خود از این عمل و انتظاراتتان را با وی در میان می‌گذارید.

پزشک نیز به شما اطلاعات کافی درباره مراحل کاشت ابرو، اقدامات و مراقبت‌های پیش و پس از آن، مزایا و معایب و… ارائه می‌دهد تا شما به این نتیجه برسید که کاشت و پیوند برای شما گزینه مناسبی است یا خیر.

در این جلسه باید به پزشک خود بگویید که چه داروهایی مصرف می‌کنید و یا سابقه پزشکی‌تان به چه نحوی است. سپس ابروهای مد نظرتان را طراحی کرده و مشخص می‌کنید که موهای اهدایی باید از کدام ناحیه بدن و چگونه برداشته شوند.

اعمال بی حسی

دومین مرحله پیوند ابرو در کلینیک تندیس شعبه شهرک غرب و یا فرمانیه، اعمال بی حسی است. در بسیاری از موارد پزشکان این کلینیک زیبایی، پیش از دست زدن به کاشت و پیوند ابرو به شما پیشنهاد می‌کنند که یک داروی آرام بخش خوراکی مصرف کنید.

اگر این توصیه پزشک خود را اطاعت کنید، طی مراحل کاشت ابرو از آرامش کافی برخوردار خواهید بود. در طول عمل نیز پزشک از مواد دارویی و بی حسی موضعی در ابرو و ناحیه اهدا کننده استفاده می‌کند. پس در حین این عمل زیبایی کاملاً بیدار خواهید بود و هیچ گونه درد و یا ناراحتی احساس نخواهید کرد‌.

برداشت گرافت و آماده سازی آن

پزشک متخصص کاشت ابرو در تهران و در کلینیک تندیس، پس از بی حس کردن ناحیه ابرو و بخش اهدا کننده، موهای بخش اهدا کننده را بر می‌دارد. در بیشتر موارد فولیکول‌های لازم برای این پیوند از نواحی پشت سر و یا پشت گوش برداشته می‌شوند.

به طور کلی، متخصص کلینیک زیبایی تندیس با توجه به این که بلندی موهای شما تا چه اندازه است، اقدام به برداشتن و پیوند زدن مو از ناحیه‌های مد نظر خود می‌کند. اما موهای پشت سر و یا بالای گوش برای انجام این پیوند مناسب‌ترند. چراکه در برابر ریزش از مقاوم بالایی برخوردار بوده و شباهت آن‌ها به ابرو بیشتر است.

در حال حاضر پزشکان کلینیک زیبایی تندیس از دو روش اصلی برای انجام این پیوند و برداشتن موها از ناحیه اهدا کننده استفاده می‌کنند که با نام‌های FUE و FUT معروف و شناخته شده هستند و هر کدام مزایا و معایب و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

برای نمونه در روش کاشت و پیوند ابرو FUE پزشک متخصص از یک پانچ استفاده کرده و با کمک آن اقدام به برداشتن موها به صورت جداگانه می‌کند. در حالی که در روش FUT پزشک کاشت ابرو در تهران، یک نوار کامل از پوست را از پشت سر خارج می‌کند. پس از این کار گرافت‌ها از نوار خارج شده و آماده کاشت و پیوند ابرو می‌گردند.

کاشت و یا پیوند

آخرین گام از مراحل کاشت ابرو در کلینیک تندیس شعبه فرمانیه و شهرک غرب، کاشت و یا پیوند است. در این گام پزشک متخصص و جراح گرافت‌های موهای برداشته شده از ناحیه اهدا کننده را در شیارهای ظریف که در ابروی شما ایجاد کرده، جای می‌دهد.

سعی اصلی پزشک جراح در این مرحله این است که هر کدام از فولیکول‌های مو را در زاویه صحیحی قرار دهد و یا با عمق مناسب پیوند بزند. در غیر این صورت ابروهای کاشته شده به صورت طبیعی رشد نخواهند کرد. مراحل کاشت ابرو در تهران نسبتاً طولانی مدت بوده و احتمال دارد ۲ تا ۶ ساعت طول بکشد.

با این حال چند عامل مدت زمان کاشت و پیوند ابرو را تحت تاثیر قرار می‌دهد که یکی از مهمترین این عوامل، تعداد پیوندهایی است که باید انجام گیرد. هر چه تعداد این پیوندها بیشتر باشد به طور حتم به مدت زمان بیشتری برای کاشت و پیوند ابرو نیاز خواهید داشت.

پس از طی شدن این مرحله در کلینیک تندیس، پزشک جراح شما مدت زمانی در حدود دو ساعت صبر می‌کند تا نتیجه عمل و پیوند را مشاهده کرده و به بررسی و چک حال عمومی بیمار اقدام نماید.

پس از کاشت

پس از اجرای مراحل کاشت ابرو ممکن است احساس درد و یا ناراحتی داشته باشید. در این شرایط پزشک جراح برای شما داروها و مسکن‌هایی را تجویز خواهد کرد که به کاهش درد و یا آثار التهاب کمک می‌کنند.

این امکان وجود دارد که ناحیه ابروهای شما پس از گذشت چند روز هم‌چنان قرمز باقی بماند و یا آثار تورم و کبودی در ناحیه اطراف ابرو به چشم بخورد. برخی از افراد نیز پس از این پیوند در ناحیه ابروهای خود پوسته‌های ریز و یا درشتی را مشاهده می‌کنند.

لازم است به این نکته دقت داشته باشید که بروز این آسیب‌ها و عوارض چندان جدی نبوده و با گذشت چند روز و پس از مراقبت‌های کافی از بین خواهند رفت. پس حواستان به مراقبت‌های پس از پیوند ابرو هم باشد.

ضرورت کاشت و پیوند ابرو در کلینیک معتبر

کاشت و یا پیوند ابرو راهکاری بسیار ظریف و دقیق بوده و به طراحی یک مدل ابروی خاص برای یک فرد می‌انجامد. در این عمل زاویه رویش مو اهمیت بسیار زیادی داشته و باید به خواب آن نیز توجه کافی شود.

در غیر این صورت بعد از بلند شدن ابروها و رشد و رویش آن‌ها ابروهایی نامنظم شکل خواهد گرفت و یا ابرو به صورت عمودی بر روی پوست شما واقع خواهد شد. پس این عمل به دقت و تجربه بالایی نیاز دارد. برای انجام عملیات کاشت ابرو در تهران بهتر است از مجموعه‌ها و پزشکانی کمک بگیرید که نمونه‌های موفق زیادی را در کارنامه خود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *